ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Ziyaretci Defteri

  Ziyaretci Defteri

  Deftere Yaz

  Tekkeye devletin el koyması

  Tekkeye devletin el koyması

  Tarih 08 Mayıs 2017, 08:27 Editör

  Hürriyet Gazetesinde de haber olarak yer alan, Hubyar Tekkesine Vakıflar GenelMüdürlüğünün el koymasına ilişkin açıklamamız


  Alevi Tekkeleri Alevilerindir

  Hubyar Kültür Vakfı olarak Hubyar Sultan Tekkesi ile ilgili Temel ailesi tarafından açılan ve bir Alevi Tekkesinin bir kişinin şahsi malı olmasını sağlayacak olan davaya karşı çıktık.

  Mustafa Temel tarafından Hubyar Köyü muhtarlığı aleyhine açılan “tapu” davasında Hubyar Köyü Muhtarlığı yanında yer aldık. Muhtarlıkla birlikte verdiğimiz mücadele sonucunda Hubyar Sultan Tekkesinin bir kişinin şahsi malı olamayacağını savunduk ve davayı kazandık.

  Ne var ki davayı kaybeden Temel ailesi "bize yar olmayan size de yar olmasın" mantığıyla hareket etti. Temel ailesi fertlerinden Hubyar Eğitim Vakfı Avukatı ve Mustafa Temel’in oğlu, Hubyar Eğitim Vakfı Başkanı Hıdır Temel’in kardeşi Aslan TEMEL Tokat Vakıflar bölge müdürlüğünün Tekkeye el koymasını sağladı.

  Tokat Vakıflar Bölge Müdürü ile Vakıf yöneticilerimiz arasında yapılan görüşmede bizzat Vakıflar Genel Müdürü; “Av. Aslan Temel’in kendisine Tekkeye el konulmasını sağlayacak belgeleri getirip teslim ettiğini böylelikle Tekkeye el koyduklarını” söylemiştir.

  Biz Hubyar Kültür Vakfı olarak Alevi Tekkelerinin bu inancın gerçek sahipleri olan Alevilerde olması gerektiğini savunduk ve savunmaya devam ediyoruz.

  Bu nedenle öncelikle bu işlemin yapılmasını sağlayan ve Temel ailesi tarafından kurulan Hubyar Eğitim Vakfının kurucusu, Avukatı ve aile bireyi olan Aslan Temel nezdinde Temel ailesini kınıyoruz.

  Vakıflar Genel Müdürlüğünün biran evvel bu uygulamadan vazgeçesini, Tekkenin mülkiyetini Hubyar Köyü tüzel kişiliğine iade etmesini talep ediyoruz.

  Halil PATLAK

  Hubyar Kültür Vakfı

  Başkan

  Bu haber 2174 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Duyurular

  Ali Sel; Rol çalmaya ve emek hırsızlığına sessiz kalmayacağız

  Ali Sel; Rol çalmaya ve emek hırsızlığına sessiz kalmayacağız Hubyar Kamuoyuna duyurumuzdur

  Hubyar Köyü Derneği halkı aldatıyor, yalan söylüyor, Hubyar’a hakaret ediyor!

  Hubyar Köyü Derneği halkı aldatıyor, yalan söylüyor, Hubyar’a hakaret ediyor! Hubyar Köyü Derneği halkı aldatıyor, yalan söylüyor, Hubyar’a hakaret ediyor!
  Köyümüzün yolu asfaltlanıyor28 Nisan 2017
  Köyümüzün yolu asfaltlanıyor28 Nisan 2017

  ANKET

  HUBYAR GENÇLİĞİ SEÇİMİNİ YAPIYOR 2 GÜNLÜK YAZ KAMPIMI YOKSA BİR GÜNLÜK PİKNİKMİ
  Tüm Anketler

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Gazeteler

  Hubyar Takvimi


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi