ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Ziyaretci Defteri

  Ziyaretci Defteri

  Deftere Yaz

  Hubyar'da yol sorunu bitmiyor.

  Hubyar'da yol sorunu bitmiyor.

  Tarih 20 Ekim 2012, 13:29 Editör

  Hubyar Vakfı'nın, Hubyar Köyü'nün yol sorunu ile ilgili yaptığı girişimler Tokat basınına haber olmaya devam ediyor. Hubyar'da yaşanan yol, su, ağaçlandırma gibi temel sorunları çözmek için çaba gösteren Hubyar Vakfı, sorunlar aşılana kadar girşimlerine devam edecek.

  BU İHMAL YILLARDIR NİYE(!)          

     BU HUBYAR’IN YOLU; NE OLACAK DURUMU?

   Almus’un en uzak köyü olan ve Sivas sınırında bulunan Hubyar Köyü sakinleri, ulaşım konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Türkiye’nin ve Dünyanın çeşitli yerlerinden yoğun ziyaretcisi  olan Hubyar Tekkesi, Hacı Bektaş Veli’den sonra bu bölgedeki en önemli inanç merkezlerinden biri olarak biliniyor. Ziyarete gelenler Değeryer (Çayönü) Köyünden itibaren başlayan ve Hubyar’a kadar olan 7,5 km’lik toprak yolda büyük sıkıntılarla karşılaşmaktalar.Yolun bozuk olmasından dolayı özellikle kışın ve yağmurlu havalarda çeşitli kazalar meydana geliyor.

  Geçtiğimiz mayıs ayında, Hubyar Vakfı yöneticileri, işadamı Mustafa Coşkun ve Hubyar Muhtarı Emir Yıldırım'dan oluşan bir heyet Tokat’ta önemli ziyaretlerde bulunmuştu. İlk olarak AKP İl Başkanı Eyüp Eroğlu’nu ziyaret eden vakıf yöneticileri önemli bir inanç merkezi olan ve yılda yaklaşık 20 bin kişinin ziyaret ettiği Hubyar Tekkesinin bölge için çok önemli bir inanç merkezi olmasına vurgu yapmışlardı.

  Hubyar yolunun yaklaşık 7,5 km.lik bir toprak yoldan ibaret olduğunu belirten Mustafa Coşkun, birlik, beraberlik, kardeşlik ve manevi anlamda önemli bir değer ifade eden Hubyar Tekkesine yurdun her tarafından ziyaretçilerin gelmekte olduğunu ve burada oluşan uhrevi ahenk ve manevi hazzın insanların gönlüne ışık tuttuğunu ifade etmişti. O dönemde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olan Muhlis Yeşilyurt, vakıf yöneticilerine, Hubyar yolunun programa alındığını ve yaklaşık 7,5 km.lik bir kısmın stabilize olarak bu yıl yapımına başlanacağının müjdesini vermişti. Geçen bu kadar zaman içerisinde yolun yapımına başlanaması hatta bir kamyon kum bile dökülmemesi gelişen ve değişen ülkemizin Hubyar Köyünde büyük üzüntüye yol açtı.

  Kaynak: http://www.tokatkulis.com/bu_hubyar%E2%80%99in_yolu_ne_olacak_durumu?-685-haber-36-eu.html#.UITxwYYyh-w  Bu haber 1665 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Kırk ekmeği ve Senelikler

  Hubyar Toplumuna Açık Çağrı

  Hubyar Toplumuna Açık Çağrı Yaklaşık 9 yıldır süren Hubyar Sultan Türbesi davasının kaybedeni yoktur. Hubyar Köyü muhtarlığı ile birlikte tüm H...

  BURSA TERMAL KAPLICA GEZİSİ

  BURSA TERMAL KAPLICA GEZİSİ BURSA TİARA TERMAL OTELDE 5 GÜN 4 GECE TATİL FIRSATI.
  Köyümüzün yolu asfaltlanıyor28 Nisan 2017
  Köyümüzün yolu asfaltlanıyor28 Nisan 2017

  ANKET

  HUBYAR GENÇLİĞİ SEÇİMİNİ YAPIYOR 2 GÜNLÜK YAZ KAMPIMI YOKSA BİR GÜNLÜK PİKNİKMİ
  Tüm Anketler

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Gazeteler

  Hubyar Takvimi


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi