ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Ziyaretci Defteri

  Ziyaretci Defteri

  Deftere Yaz

  Köye Hizmet Edenler

  Hubyar Köyüne Hizmet Edenler

     HUBYAR Köyüne Cumhuriyet kurulduktan bu yana kalıcı hizmet yapan büyüklerimizi hizmet zamanına göre sıraladık.Hayatta olmayanları rahmet , minnet ve saygıyla anıyoruz.Yaşamını sürdürenleri ise uzun sağlıklı bir ömür diliyor ve hizmetlerinden dolayı Hubyar halkı adına sonsuz teşekkürlerimizi saygıyla iletiyoruz.


  * Hüseyin YILMAZ ( Kara Hüseyin ) 1930 - 40 yıllar. Hubyar Köyünde inanç ağalığına ilk baş kaldıran. Muhalif söylemde ve eylemde bulunan kişidir. Hubyar Köyüne ilk sulama kanalının yapılmasını sağlayan. Hubyarlılara sebze ekmesini öğreten insandır.

  * Muhittin ENGİN ( Egitmen ) 1950 - 60 yıllar. İnanç ağalığına karşı koyan.Hubyar da aydınlanmanın öncülüğünü yapan Hubyarlı bir kuşağın okuma yazma öğrenmesini sağlayan insandır.

  * Veli SEZER ( Ecöğün Veli ) 1960 - 70 yıllar. Hubyar Köyünde inanç ağalığına karşı çıkan. Hubyarlıların İstanbul'da tutunmasına yardımcı olan. Hubyar Köyü Derneğinin kuruluşuna önderlik eden. Hubyar Köyü yolunun yapılmasını sağlayan insandır.

  * Kasım YAVUZ - Bektaş TELCİ 1970 - 80 yıllar. Kamiççek mahallesinde uzun yılların sorunu olan içme suyu meselesini çözerek Kamiççek mahallemize içme suyu şebekesinin gelmesini sağlamışlardır.

  * Hüseyin COŞKUN - Mehmet YILDIRIM 1970 - 80 yıllar. Bekülü mahallemize yol yapımını sağlamışlardır.

  * Hıdır Baba TEMEL 1970 - 1980 yıllar. TEMEL Ailesine Mal Davar Keşiği Gütdürerek bu konuda inanç ağalığına karşı çıkarak eşit olunmasını sağlamıştır. Köye elektrik gelmesini sağlamıştır.

  * Hüseyin COŞKUN 1980 - 84 lü yıllar. Hubyarda ilk defa Muhtarlık Seçiminin demokratik bir şekilde yapılmasını ve ilk kez Demokrasinin Gelmesini sağlamıştır.

  * Mustafa ÇANAK 1980 - 89 yıllar. Köyümüzün girişinde bulunan önemli bir sorun olan Çetirez Köprüsünün yapımını sağlamıştır.

  * Mehmet YILDIRIM 1980 - 90 yıllar. Su şebekesinin projesini yaptırıp Ankara onayını almıştır.Hüseyin YILMAZ'ın açtırdığı sulama kanalını tekrar faaliyete geçirip kanal içine alarak tekrar akmasını sağlamıştır.Uzunbelen olarak değiştirilen köyümüzün adının tekrar HUBYAR Köyü olmasını sağlamıştır.

  * İsmail SEZER - Halil PATLAK 1980 - 90 yıllar. Tekeli yaylasının - İmizagil mahallesinin, Kamiçek mahallesinin yollarının yapımını sağlamışlardır.


  * Hasan ENGİN 1990 - 99 yıllar. Doğanşar Hubyar arası yolunun yapımını sağlamıştır.Tekke mahallemize su deposu yaptırmıştır. İncecük Mezarlığının çevresini yaptırmış ve su getirilmesini sağlamıştır.

  * Cemal COŞKUN - Hubyar değirmeninin yolunun yapımını sağlamıştır.

  * Halil PATLAK - Ali BALCI 1990 - 99 yıllar. ahmetkailgil- Tekedamı mahallesinin yolunun yapımını sağlamışlardır.

  * Zülfikar YILDIRIM 1990 - 99 yıllar. Hubyar değirmeninin istinat duvarlarını, WC'lerini ve otopark yerlerinin yapımını sağlamıştır.

  * Aziz YILDIRIM 1990 - 2000 yıllar. İçme suyu şebekesinin yapımını sağlayarak evlere kadar suyu akıtmıştır.Telefon şebekesinin ve santralının yapımını sağlamıştır.

  * Ali TEMEL (Kamil Oğlu) 2000 - 2005 yıllar. Bu Soyismin Ekonomik olarak en zayıf ailesi iken Türbenin hiçbir zaman maddi desteğini görememiş olmasına rağmen Yurt Dışına çıkıp ekonomik durumunu düzeltir düzeltmez Baba Yurduna, Tekke Mahallemize Ekmek Fırını yapımını sağlamıştır.

  * Hüseyin CULHACI 2000 - 2005 yıllar. Tekeli Yaylası Sekü Dinlenme alanına Piknik yeri yapımını, su gelmesini ve Çeşme yapımını sağlamıştır.

  * Halil BALTA 1990 - 2000 yıllar. Hubyar değirmeninin köprüsünün yapıımını sağlamıştır

  * Mustafa COŞKUN 2000 - 2005 yıllar. Bekülü Cem Evi çevresi istinat duvarlarının yapımını, Bekülü Mezarlık çevresinin tel örgüsünün yapımını sağlamıştır.

  * Abdullah ATMACA 2000 - 2005 yıllar. Sersem Evliyasına yol yapımını ve kurban pişirme yeri yapımını sağlamıştır.

  * Halil PATLAK - Hasan SARIYAR - Hüseyin ÇULHACI 2000 - 2005 yıllar. Bekülü mahallemize morg, aşevi , fırın ve çok modern cemevi yapımını sağlamışlardır.

  * Ali SARIYAR 2000 - 2005 yıllar. Bekülü mahallemizin Mezarlığına su getirmiştir.

  * Mahmut COŞKUN 2000 - 2005 yıllar. Tekeli dağına - Dokuzların zirvesine kadar yolu Hubyar değirmenine ve Asa pınarının bulunduğu yere aşevi yapımını sağlamıştır.

  * Hubyar Vakfı 2006 Türk Telekomla anlaşma sağlanarak Fiber-Optik kablo çekimini Santrale kadar gerçekleştirmiştir. Doğanşar - Hubyar Köyü yolunun yapımını ve stabilize çalışmasını sağlamıştır.

  * 1991-1993 tarihlerinde Hubyar derneğinin Hasan SARIYAR başkanlığında ilk toplu piknik ve buradaki cem tüm tv. ve gazetelerde yer bulmuştu. (Rahmetli Eski Dernek Başkanımız Ve Muhtarımız Hasan SARIYAR'ı Saygıyla Birkez Daha Anıyoruz.)

  Bu sayfa 6016 defa görüntülenmiştir.

  DÜĞÜN DAVETİ05 Mayıs 2022
  DÜĞÜN DAVETİ05 Mayıs 2022

  ANKET

  Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz
  Tüm Anketler

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Gazeteler

  Hubyar Takvimi


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi