ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Ziyaretci Defteri

  Ziyaretci Defteri

  Deftere Yaz

  Vakfımız

  Hubyar Vakfı 2006 yılında değil 1562 yılında Hubyar Derviş tarafından kurulmuştur ve Hubyar evlatları tarafından yönetilmiştir. 1820’li yıllarda II. Mahmut döneminde kapatılan Hubyar Vakfını Hubyarın torunları olan bizler yeniden Hubyarlılardan her aileden seçkin bir temsilci alınarak hayata geçirmenin mutluluğunu ve haklı onurunu yaşamaktayız.     Hubyar Vakfı Hubyar Sultanın çizgisi Hak, Hukuk, Adalet, Özgürlük, Eşitlik, Birlik, Beraberlik, Dayanışma, Paylaşım ilkelerine sadık kalınırken Çağdaş Demokrasiden Laiklikten Ulusun Birliği Bayrağının tekliği Kuvvay Milliye sınırlarını esas alan uniter Türkiye Cumhuriyeti ve yüce önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün çizgisinin takipçisi ve savunucusu olacaktır.    Hubyara ve tüm Hubyar mensuplarına ait olan vakfımız dedelerden çok taliplerindir. Vakfı yeniden hayata geçirmiş olan insanlar sadece bir vesiledir. Vakfımız önce taliplerin sonra Hubyar torunlarınındır.   
    
      Hubyar Vakfı özelde Hubyar ve Hubyar mensuplarının Eğitim, Sağlık, Kültür ve Ekonomik dayanışmasını sağlamak, Hubyar inancının, kültürünün yaygınlaşmasını, tanıtımını sağlamak her türlü çağdaş normları bölgemize taşımak, demokratik değişim dönüşüm sürecine lokomotif olmak. Bölgesine her türlü çağdaş hizmetlerin gelmesine öncülük etmek, çevreye duyarlılığı geliştirmek ve üreten toplum bilincini sağlamaya çalışmak olacaktır.    
   
     Genelde ise ülke ve dünya meselesinde insan hakları, evrensel beyannamesi normlarının savunucusu konumunda tam bağımsız ve demokratik Türkiye çizgisi ve söylemi içinde olacaktır.

  Saygılarımla 2006
  Halil PATLAK
  Hubyar Vakfı Başkanı

  Bu sayfa 5363 defa görüntülenmiştir.

  DÜĞÜN DAVETİ05 Mayıs 2022
  DÜĞÜN DAVETİ05 Mayıs 2022

  ANKET

  Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz
  Tüm Anketler

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Gazeteler

  Hubyar Takvimi


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi